Jakie krzesła wybrać do poczekalni?

Gabinet medyczny, salon sprzedaży, gabinet kosmetyczny, salon fryzjerski to miejsca, w którym klienci powinni mieć możliwość wygodnego oczekiwania na swoją kolejkę, zanim zostaną obsłużeni. Ich komfort jest jedną z kluczowych kwestii jeżeli chodzi o ocenę danego miejsca przez klientów. Nikt z nas nie lubi przecież długiego oczekiwania na usługę. Urządzając poczekalnię powinniśmy więc pomyśleć o odpowiedniej aranżacji wnętrza i wyposażeniu go w komfortowe meble. Spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań krzesła wydają się najbardziej uniwersalnym, sprawdzonym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Krzesła do poczekalni kupimy dziś praktycznie w każdym sklepie meblowym.

O funkcjonalności krzeseł do poczekalni

Funkcja poczekalni jest jasno określona. Jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie chwili odpoczynku i relaksu osobom oczekującym. Pamiętajmy o tym, że w zależności od miejsca przez poczekalnię może przewijać się mnóstwo osób. Dlatego jednym z najważniejszych kryteriów wyboru krzeseł jest ich solidność i trwałość. Intensywne użytkowanie krzeseł do poczekalni powoduje, że zużywają się one szybciej, niż inne tego typu meble.

Bardzo często do poczekalni wybierane są krzesła tapicerowane. Są one miękkie i zapewniają oczekującym spory komfort siedzenia. Tapicerka powinna być jednak dobrze przemyślaną kwestią. W przypadku poczekalni odpadają krzesła tapicerowane materiałami, które łatwo ulegają wytarciu. Niektóre z poczekalni, na przykład w renomowanych gabinetach lekarskich, stawiają na krzesła ze skórzanymi obiciami. Ich wygląd jest efektowny, jednak cena może nieco odstraszać. Z pewnością nie jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Bardzo funkcjonalne są krzesła wykonane z tworzyw sztucznych. Są bardzo lekkie, ich przenoszenie nie przysparza więc zbyt wielu trudności. Można je również bardzo łatwo utrzymać w czystości. Regularne przecieranie wilgotną ściereczką z odrobiną środka chemicznego w zupełności wystarczy. Krzesła w poczekalni dosyć często ulęgają zabrudzeniu, zatem meble plastikowe sprawdzają się w tym pomieszczeniu idealnie.

Krzesła pojedyncze czy łączone?

Kolejnym aspektem, który należy przemyśleć jest wybór pojedynczych lub łączonych krzeseł. Zaletą krzeseł pojedynczych jest fakt, że można ustawić je nawet w małym pomieszczeniu. Czasami jest to więc jedyna możliwość. Pojedyncze krzesła zapewniają też o wiele więcej możliwości aranżacyjnych. Krzesła łączone są dużo stabilniejsze. Można je łatwiej i szybciej przenieść z miejsca na miejsce. Przy takim rozwiązaniu również sprzątanie przebiega sprawniej. Ogromnym atutem krzeseł łączonych jest ich niższa cena. Zakup kilku pojedynczych krzeseł to dosyć spora inwestycja. Przy odpowiednio dużej powierzchni poczekalni warto więc zastanowić się nad zakupem krzeseł łączonych. Krzesła łączone wcale nie muszą być mniej wygodne od tych pojedynczych. Istnieje możliwość wybrania łączonych krzeseł tapicerowanych, a nawet wyposażenia ich w podłokietniki.