Taras to jedno z najbardziej wymarzonych miejsc na rodzinny obiad czy wspólnego grilla ze znajomymi. Piękna pogoda w Polsce to rzadkość, jednak upały się zdarzają. Gdy podczas spędzania czasu na tarasie żar z nieba doskwiera idealnym rozwiązaniem jest markiza. W tym wypadku mowa o markizie tarasowej. Markiza tarasowa to lekkie zadaszenie, zbudowane z wytrzymałej tkaniny na mocne konstrukcji. Maksymalna długość markiz ogrodowych wynosi około siedmiu metrów. Na rynku dostępnie są również markizy tarasowe okienne. Różnią się od markiz tarasowych tylko miejscem montowania.

markizy zewnetrzne1 poznan

Markizy tarasowe zewnętrzne przydatność

Markizy tarasowe oraz okienne są niezwykle przydatne. Chronią osoby siedzące na tarasie przed doskwierającym upałem, ale również uciążliwym deszczem, który potrafi popsuć mile spędzone chwile. markizy tarasowe również świetnie sprawdzają się zimą. Świetnie chronią nasze rośliny przed opadami śniegu.

Zapewniają również „schronienie” np. dla mebli ogrodowych, rowerów czy ozdób ogrodowych. markizy okienne idealnie ochronią pomieszczenia w domu przed nagrzaniem oraz naświetlaniem promieni UV. markizy zewnętrzne pełnią świetną rolę ochronną dla naszych okien oraz parapetów, głównie w czasie opadów deszczu.

Oprócz opisanych wcześniej funkcji markizy tarasowe są niebywale efektywne. Na rynku znajdziemy setki wzorów, kolorów oraz dostępnych tkanin. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie oraz dla swojego domu.

marikzy-tarasowe-biale-e1456556701199

Automatyczne – elektryczne markizy tarasowe i balkonowe

Niektóre markizy zewnętrzne, nie tylko tarasowe, ale także markizy balkonowe często mogą posiadać automatykę pogodową. Co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Automatyka pogodowa polega na samoczynnej regulacji markizy tarasowej w zależności od aktualnej pogody. Oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji są również niebywale trwałe. Na każdą zakupioną markizę tarasową czy balkonową producent daje przynajmniej dwa lata gwarancji. Markizy tarasowe znalazły zastosowanie w restauracjach oraz barach. Klienci chętnie zajmują miejsce pod markizami chroniąc się od słońca lub opadów deszczu.
Ceny markiz wahają się. Ceny zależne są od producenta, rodzaju użytego materiału oraz materiału stelaża. Mechanizm markizy tarasowej również ma wpływ na cenę produktu. Automatyczny mechanizm cieszy się większą popularnością, jest znacznie wygodniejszy, ale co za tym idzie również droższy od mechanizmu ręcznego.

Markiza tarasowa jaki materiał

Przed zakupem szczególną uwagę należy zwrócić na trwałość stelaża oraz materiał samej markizy. Warto wybrać materiał możliwie niebrudzący się oraz łatwy w czyszczeniu. Pamiętać również należy, o tym że wybór rażącego koloru przyciągnie na nasz taras lub balkon owady. Co jest zdecydowanie rzeczą niepożądaną. Pod markizą tarasową nie zaleca się rozpalania grilla co może spowodować zadymienie naszej osłony.

Markizy Poznań – nie tylko w Poznaniu oferujemy profesjonalny montaż markiz tarasowych !

tkaniny-markizowe-poznan-e1456556623722 markizy-zewnetrzne-e1456556658625 markizy-wysuwane-poznan-e1456556674669 markizy-balkonowe-biale-e1456556694136 markizy-tarasowe-montaz-e1456556686314