Markizy Ochronne Przeciwsłoneczne

Markizy Znajdują swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych, tarasach czy balkonach i choć wciąż nie są zbyt popularne w naszym kraju to zyskują coraz większe uznanie. Gdy nadchodzą letnie upały jedyną rzeczą, o której myślimy to przynieść sobie ulgę i ochłodzenie – mocne promienie słoneczne i wysokie temperatury nie działają na nas korzystnie, dlatego warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, który zagwarantuje nam komfort w te ciężkie dni.

W wielu krajach markizy są codziennością, zawdzięczają to odpowiedniej budowie, która opiera się na specjalnych poszyciach, które zatrzymują nadmiar światła słonecznego, dzięki czemu nie odczuwamy jego negatywnego działania.
Istnieje wiele rodzajów markiz, musimy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami i komfortem ich użytkowania. Najważniejszym czynnikiem jest miejsce, w którym chcemy je zamontować: może to być taras, balkon, ogród. Musimy także zdecydować się na konkretny wzór oraz rozmiar markizy.

Najczęściej kupowane markizy przeciwsłoneczne

Najczęściej decydujemy się na markizę tarasową, która zapewnia nam cień podczas przebywania na tarasie. Dodatkowo możemy odczuć kilka stopni Celsjusza mniej w pomieszczeniu, z którego wychodzi się na taras . Dobierając odpowiednią markizę na nasz taras musimy uwzględnić jego wymiary, by dopasować właściwą długość ramion. W przypadku niestandardowych rozmiarów istnieje możliwość dopasowania urządzenia w taki sposób, by w pełni korzystać z jej właściwości.

Wysięg markizy może mieć nawet kilka metrów bieżących, a jej szerokość dochodzi nawet do kilkunastu metrów – taka różnorodność pozwala nam idealnie dopasować markizę pod swoje potrzeby i w całości odczuwać komfort jej użytkowania. Co więcej w tych urządzeniach istnieje także możliwość zmiany kąta pochylenia tkaniny nawet o kilkadziesiąt stopni, dzięki czemu możemy utworzyć cień na dowolnym obszarze tarasu.

Obsługa Markiz i Markizy Elektryczne

Obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta, z reguły opiera się o ręczny napęd i korbę, za pomocą której zwijamy lub rozwijamy markizę. Istnieją również nowoczesne rozwiązania - Markizy elektryczne gdzie mamy do czynienia ze sterowaniem za pomocą pilota lub markiza wyposażona jest w specjalistyczny czujnik, który automatycznie zamyka markizę w momencie, gdy są silne wiatry - w ten sposób nie istnieje ryzyko, iż nasze urządzenie ulegnie uszkodzeniu. Jeśli nie posiadamy takiej funkcji, a chcielibyśmy uchronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi mamy możliwość zakupienia dodatkowych podpór, które będą w ten sam sposób chroniły naszą markizę.

Wiadomo, że tkanina markizowa może posiadać liczne zanieczyszczenia, dlatego warto zdecydować się na markizę znajdującą się w półkasecie lub pełnej kasecie. Przy takim rozwiązaniu tkanina przez długie lata pozostanie czysta a my unikniemy konieczności jej wymiany.

Jeśli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia ani wiedzy warto powierzyć montaż markizy profesjonalistom. Samo urządzenie to ciężar często kilkudziesięciu kilogramów co oznacza, że w pojedynkę również nie damy sobie rady. Sama markiza to nie wszystko, musimy mieć również właściwe tworzywa montażowe dopasowane do wybranej przez nas markizy, mogą to być: kołki chemiczne, kołki stalowe do różnego typu podłoża, podpory, wieszaki do krokwi. Pamiętajmy również o odpowiedniej metodzie montażu do danego gruntu.

Galeria